Schakelmateriaal is vrijwel altijd samengesteld uit drie onderdelen: het basiselement, de centraalplaat en het afdekraam. Het onzichtbare basiselement is misschien wel het belangrijkste onderdeel. Deze worden gemonteerd in een inbouwdoos in de muur en zijn verantwoordelijk voor de werking van uw schakelmateriaal. Busch-Jaeger basiselementen zijn geschikt voor alle designs schakelmateriaal van Busch Jaeger. Van wisselschakelaar tot driestandenschakelaar, van USB wandcontactdoos tot datacontactdoos; u vindt altijd een geschikt basiselement in het uitgebreide assortiment van Busch-Jaeger.
Deze wisselschakelaar met 1 mA glimlampje bevat 1 knop en wordt gebruikt voor het schakelen van 1 lamp vanaf 1 plaats (enkelpolige schakeling) of vanaf 2 plaatsen (wissel schakeling, ook wel hotelschakeling genoemd) in de woning. De schakelaar van de wissel schakelaar ''kantelt'' als de lamp aan is, en ''kantelt'' weer terug als de lamp uit gezet wordt.
Toepassing van de ABB Busch-Jaeger schakelaar 2000/6 USK: Een wisselschakelaar bevat 1 knop deze kan worden gebruikt om 1 lamp aan en uit te schakelen of om vanuit 2 punten in de woning 1 lamp aan en uit te schakelen. Bijvoorbeeld als u de woonkamer in komt en de lamp boven de salontafel aan wilt zitten met 1 schakelaar (enkelpolig). Als u de lamp ook vanuit de achterdeur aan/uit wilt schakelen, kunt u dit met een tweede wisselschakelaar (hotelschakeling) doen.
Hoe monteer ik mijn schakelaar: Sluit de bruine VD-draad (massieve kern) aan op het L contactpunt. En sluit de zwarte VD-draad (massieve kern) aan op 1 van de zwarte contactpunten. Om het controlelampje te laten branden sluit u de blauwe VD-draad aan op de N contactpunt. (Situatie 1 polig)
Bij een hotel/ wisselschakeling sluit u de bruine VD-draad (massieve kern) aan op het L contactpunt van schakelaar 1, de 2 zwarte VD-draden (massieve kern) gaan naar schakelaar 2 deze komen op de pijltjes contactpunten. Dan gaat u van het L contactpunt van schakelaar 2 met zwarte VD-draad (massieve kern) naar de lamp. Om het controlelampje te laten branden sluit u de blauwe VD-draad aan op de N contactpunt.
Een aansluitschema voor het aansluitschema van de ABB Busch-Jaeger 2000/6 USK wisselschakelaar vindt u bij afbeelding van de wisselschakelaar.