Gira Systeem 3000 elektronische schakelaar 540500
Met de Systeem 3000 reeks van Gira is de dagelijkse besturing van licht en zonwering eenvoudiger en comfortabeler dan ooit. Het modulaire systeem biedt, door een combinatie van verschillende opzetstukken en basiselementen, een oplossing voor vrijwel iedere gewenste functie. Basiselementen uit de Systeem 3000 serie kunnen handmatig op het toestel, automatisch via sensoren en/of tijdschakelklok alsook via de Gira Bluetooth app worden bediend. Verder zijn de Systeem 3000 basiselementen naar wens te combineren met de Gira Systeem 3000 opzetstukken uit de schakelmateriaalseries Standaard 55, E2, E3, Event, Esprit, Studio, ClassiX, E22, F100 en deels Tx44.
De LED lamp is onstuitbaar in opmars. Voor elk type lamp bestaan er speciale dimmers. Met Systeem 3000 dimmers biedt Gira een intelligente oplossing die 'meedenkt'. De dimmers uit deze serie zijn eenvoudig te monteren en passen zich automatisch aan de belasting aan. Verder zijn de dimmers universeel passend voor alle typen LED lampen. Systeem 3000 maakt een einde aan flikkerend licht en nagloeien van de lamp. Voor alle inbouwtypes en -plaatsen heeft Gira een gepast antwoord.
Kenmerken Gira Systeem 3000 elektronische schakelaar 540500
Deze elektronische schakelaar uit de Systeem 3000 serie van Gira is geschikt voor het schakelen van gloeilampen, HV-halogeenlampen, elektronische of inductieve transformatoren met halogeen- of LED lampen, dimbare HV-LED- of spaarlampen. Daarnaast schakelt deze Systeem 3000 elektronische schakelaar in via een lampbesparende softstart. Het elektronisch schakelbasiselement heeft een elektronische kortsluitbeveiliging met permanente afschakeling ten laatste na 7 seconden en elektronische overtemperatuurbeveiliging. Het aansluiten van neventoestellen is mogelijk. Het elektronische schakelbasiselement kan met en zonder neutrale geleider worden gebruikt. Deze Systeem 3000 elektronische schakelaar 540500 vervangt Gira schakelaars 086600 en 085400.
Bij bedrijf met neutrale geleider wordt de Systeem 3000 elektronische schakelaar gevoed via de buitengeleider en de neutrale geleider. Daardoor vindt er geen faseaansnijding of faseafsnijding plaats. Het instellen van een bedrijfsmodus is niet nodig.
Bij bedrijf zonder neutrale geleider wordt de Systeem 3000 elektronische schakelaar gevoed via de buitengeleider en de aangesloten last. Daardoor werkt het elektronische schakelbasiselement volgens het fasenaan- of faseafsnijdingsprincipe. Het bij de last passende dimprincipe wordt automatisch ingesteld. Ook is het mogelijk het dimprincipe handmatig in te stellen. Door middel van LED wordt de ingestelde bedrijfsstand weergegeven.
Gira Systeem 3000 elektronische schakelaar 540500 aansluitvermogen bij 25°C:
• HV-ledlampen (faseaansnijding): typ. 3 tot 100W
• HV-ledlampen (faseafsnijding): typ. 3 tot 200W
• Spaarlamp: typ. 3 tot 100W
• Gloeilampen: 20 tot 400W
• HV-halogeen: 20 tot 400W
• Gira Tronic-trafo's: 20 tot 400W
• Elektronische trafo met LV-led: typ. 20 tot 100W
• Gewikkelde trafo: 20 tot 400VA
• Gewikkelde trafo met LV-led: typ. 20 tot 100VA