Als een van de eerste elektrotechnische bedrijven heeft Eaton (toen nog Hazemeyer) in 1932 de huisinstallatiekast op de markt gebracht. Deze groepenkast werd onder de naam Hajaliet verkocht en was vervaardigd uit de grondstof bakkeliet. Bijna 80 jaar na het verschijnen van de eerste Hazemeyer-groepenkast en een aantal Holec-modellen later, worden de groepenkasten van Eaton Industries vervaardigd uit kunststof onder de naam Systeem 55. De naam Systeem 55 hebben de groepenkasten te danken aan het feit dat de uitwendige hoogte- en breedtematen van alle verschillende soorten kasten uit het assortiment een afmeting hebben van een veelvoud van 55 mm.
Systeem 55 is een modulair kunststof kastensysteem voor het samenstellen van huisaansluitcombinaties en schakel- en verdeelinrichtingen voor woningen, (winkel)bedrijven, kantoren en praktijkruimten. Eaton Holec Systeem 55 omvat schakelkasten, kasten met beveiligingscomponenten, railkasten, klemmenkasten, voedingskasten en een compleet pakket aan bijbehorende accessoires en hulpstukken.
Deze Systeem 55 klemmenkast (500V) is voorzien van 5 aansluitstrippen voor 63A. Elke aansluitstrip heeft 5 aansluitschroeven van maximaal 10mm². Verder heeft deze klemmenkast de volgende afmetingen: 110 millimeter in de lengte, 220 millimeter in de breedte en 79 millimeter in de diepte. Tevens is de klemmenkast verzegelbaar en halogeenvrij.